Subiect: Twisty`s Diary
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 18 apr 2012, 18:33:05
Twisty's Avatar
Twisty Twisty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Medias, Germania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 161cm, 54.5kg
Mesaje: 2.584
Aprecieri acordate: 137
Am fost apreciat(a) de 285 ori in 231 mesaje
Implicit Re: Twisty`s Diary

Citat:
Anterior postat de just21 Vezi mesajul
Hello!!:*:*:*
Bine ai venit!!....
AM citit povestea ta..Imi pare foarte rau ca ai trecut prin astfel de probleme.Totusi te admir pentru ca ai reusit sa treci peste!Felicitari:*
cAt despre dieta,tine`o tot asa!!:*:*:*FElicitari pentru kg pierdute
.Acum daca nu te superi as avea o intrebare pt tine:
Eu am exact aceiasi prbl ca si tine....Am dereglari menstruale de 2 ani de zile..Am fost la endo si mi`a dat si mie duphaston dar eu m`am ingrasat de la el..si tot nu imi venea dupa ce am terminat tratamentul..AM mers din nou si mi`a zis ca am cv cu glanda.M`a umflat de medicamente care insa nu mi`au facut deloc bine si nici nu m`au vindecat.Iar de 8 luni iar imi lipseste menstruatiaSi partea proasta e ca ma ingras fara sa mananc exaGERAT SAU PORCARII..:-S..si sport fac cam de 4 ori pe sapttae-bo)
Recent am mai fost la un al 3medic endocrinolog si mi`a spus ca pana acum am luat medicamente total gresite si fac din nou investigatii.Mi-a dat cat de cat sperante....
Intrebarea mea este daca voi mai putea sa slabesc dupa ce se rezolva problema asta ca vad ca orice fac nu reusesc sa dau jos,ba din contra ma mai trezesc cu un kg in plus.mi`e deja si frica si sunt si disperata/.
Scuze daca te`am plictisit

Bine ai venit la mine in casuta .Nu m`ai plictisit deloc,imi place sa comunic cu oamenii si sa`i ascult.
Eu cred ca te ingrasi tocmai pentru ca iti lipseste menstruatia,la fel ca si mie. Medicul la care ai fost acum nu ti`a dat nimic pentru asta?
Mie mi`a priit Duphastonul...nu stiu daca m`am ingrasat de la el sau nu( nu ma cantaream in perioada aia),dupa vreo 2-3 zile dupa ce am terminat tratamentul a venit si ciclul apoi am luat anti-bebe si nu am mai avut probleme.
Sigur vei slabi dupa ce se rezolva problema asta nu e voie sa disperi.

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
are maicamea o colega de liceu la ginecologie .. intial medicul de familie a zis ca sa ma duc la endocrine .. dar mi`a fost teama ca imi dau tratament cu hormoni .. asa ca am optat pt ginecologie .. am inteles totusi ca mi`ar face o ecografie dinaia ginecologica sau cum se numeste nu un control in sine
acum deh, ce o fi o fi !
Pai esti o norocoasa in cazul asta.Eu am fost sa imi fac o ecografie abdominala si a fost foarte nesimtit tipul,ca sa nu mai zic de vocabular.Nici sa nu mai aud de ginecologi. Probabil femeile sunt mai de treaba.
Iti tin pumnii,sa imi spui cum a fost!
__________________
Jurnalul meu :Twisty`s Diary

Think Positive !!!


Multumesc Slabute.ro!