Subiect: Jurnal 3
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 20 iun 2021, 11:18:15
Un Pai Roz's Avatar
Un Pai Roz Un Pai Roz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 36
Dieta: numar calorii
Date: 158cm, 80.2kg
Mesaje: 3.165
Aprecieri acordate: 241
Am fost apreciat(a) de 263 ori in 176 mesaje
Implicit Re: Jurnal 3

Citat:
Anterior postat de alina_neamt Vezi mesajul
Salutare tuturor!
Regret că jurnalul anterior s-a arhivat... Multitudinea de activități zilnice m-au făcut sa uit de el....
O iau de la capăt... Sau mai bine zis continui munca asta nesfârșita, istovitoare, frustranta tare a kilogramelor.... 68... Cu variații la 70 chiar... Sincer sunt blocata când vad ca nu sar calul la nimic, faci sport și totuși cantarul explodeaza.
O cauza ar fi balonarea... Da e urata tare... Ma simt ca un balon nu știu ce sa iau pt a trece peste ea. De aici kg în plus.... Retin apa... Probleme generale, cred, ale tuturor femeilor...
Mi-am zis sa fac ceva diferit la capitolul sport... Merg la pilates... Nu e o sala clasica. Are aparate speciale. Îmi place mult, mai ales ca e vizavi și fac 1min pana la studio . Am fixat ședințele pana pe 3 iulie, asa ca să am pregătit programul pentru o luna.
Nu știu cât voi slabi, dar vreau să îmi pin pe picioare coloana, mușchii spatelui ca tare am nevoie de asa ceva.
Buna! Bine ai revenit!
Ce sa facem, ne luptam intruna cu kg, insa eu una incerc sa ma impac cu gandul ca asta va fi o lupta pe viata. Nu e usor, insa fiecare trebuie sa aiba cateva provocari, sa le numesc frumos. Pana la urma, asta sa fie cea mai mare problema a vietii noastre si sa nu avem altele de nereparat.

Chiar sunt curioasa cum iti merge la Pilates, imi spusese cineva ca slabesti tare frumos cu el, eu nu l am incercat niciodata.
__________________
Jurnal vechi :
JURNAL ALEXANDRA- UN PAI ROZ
Un Pai Roz, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Acest membru apreciaza mesajul lui Un Pai Roz:
alina_neamt (26 iun 2021)