View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 27 iul 2009, 09:27:14
iuli_ana's Avatar
iuli_ana iuli_ana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: orice
Date: 165cm, 106kg
Mesaje: 36
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc 16 kg

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Iuli_ana si bine ai venit printre noi

Pana la 1 octombrie ai in jur de 2 luni, asta inseamna ca 16 kg in 2 luni este destul de mult
Eu te sfatui sa iti propui un tel mai realist si mai sanatos
Ai putea slabi maxim 10-12 kg, asta cu indulgenta, desi in mod normal, 4 kg pe luna este cel mai bine

Eu zis sa nu mai scazi sub 1000, este deja putin. Bravo ca faci si miscare, ai putea incerca tae-bo, sunt multe fete care fac acest sport si au reusite tare frumoase
Este exact pentru arderea grasimii

Poate ne spui cum arata aproximativ meniul tau pe o zi
Ca sa vedem daca nu faci greseli sau daca totul e ok
Stiu ca e destul de mult cat mi-am propus, dar speranta moare ultima.
Am incercat sa imi realizez un meniu cu principalele clase de alimente.
dimineata: o salata cu de toate sau o felie de lubenita.
pranz: produs de origine animala, in general un gratar de vita sau de pui, dar cand mananc branza nu mai mananc carne, ori cu o felie de paine, ori cu legume crude.
seara: fructe.

Miscarea in prima zi era destul de greu de facut, dar acum organismul s-a adaptat.
Si mai am si un defect si un om f pofticios, cred ca de asta m-am ingrasat de pofta si nesimtenie.

Citat:
Anterior postat de skiny katy Vezi mesajul
asa da bravo multa baftasa stii ca este greu pina te obisnuiesti dar apoi este mai simplu,acum o luna gifiiam cind urcam 3-4 etaje acum ma tin de un pogam de 1 ora de tae bo(f bun mai ales pt solduri si burta-si eu tot de la talie in jos am probleme) tin pumnii sigur o sa reusesti,ce regim tii ce papi de fapt ?si scuze daca ti s-a parut remarca mea cam rautacioasa ;nu de alta dar cunosc si persoane care papa 100-300 cal pe zi eu ma tin cu strictete de 1000
Mersi pt urari. Nu sunt genul nebun de om, adica eu vreau sa traiesc, slaba si sexi Si nu ai aparut rautacioasa. Sanatatea e cea mai importanta.
iuli_ana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2396 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1879 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de iuli_ana; 27 iul 2009 at 09:29:19.