View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 06 aug 2010, 22:20:31
ruxxi's Avatar
ruxxi ruxxi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Dieta echilibrata
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Ruxxi-cum m-am lasat de fumat si ce ma mentine motivata!

azi a fost o zi destul de agitata, insa decat sa nu mananc nimic...rontai repede un baton de slabit,beau un pahar mare cu apa si sunt full o sa vezi ca nu mananc atat de putin mereu
si mie imi place cu orez dar...acum il fac simplu,in wok: calesc putina ceapa in ulei de masline apoi incep sa pun si celalalte legume pe masura ce le tai cubulete.aseara de exemplu am avut ardei gras, vinete,morcov,dovlecei,pastarnac,telina,rosii.zeam a in care am fiert carnea am pus-o peste legume.pe la jumatatea timpului de fierbere pun si carnea taiata marunt +condimente.Iese foarte bun,mai ales ca mie imi place mancarea destul de picanta si nu ma incurc la piper,boia etc
cand fac pentru toata lumea pun si cartofi,mazare,orez, depinde de pofte.

am uitat sa spun de ceaiuri, de obicei beau o cana de ceai de slabit spre seara,insa de saptamana asta am inceput sa beau ceai rosu (doua cani/zi).e foarte bun la gust si foarte sanatos.
ruxxi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1809 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1293 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]