View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 09:41:29
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnal Livia, metoda pasilor marunti :)

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
Se pare ca trec prin perioada de stagnare. E foarte frustrant sa vezi ca mananci corect si faci o gramada de miscare, asuzi din greu, vorba vine, si cantarul se incapataneaza sa te dezamageasca Calculatorul de pe site imi arata ca ar trebui sa slabesc pana si un kg pe saptamana, insa nu e deloc asa Mi-e si rusine sa postez greutatea actuala, pentru ca am luat in loc sa scad
Ma poate cineva sfatui despre ce sa fac in perioada asta? Am incercat sa diversific exercitiile, sa nu ma ating de dulciuri (lucru pe care il mai faceam inainte) dar tot nimic. Si inca ceva, e adevarat ca in perioada asta slabesti din cm? Macar sa fie si o jumatate plina a paharului
Va pup si mai revin cu noutati cand vor fi... sper imbucuratoare
Iti spun un secret care o sa te faca fericita, adica macar o sa te consoleze.
Daca esti inainte de menstruatie, poti sa retii apa pana la 2 kg. Imediat dupa ce se termina menstruatia, revii la normal. De asemenea, mancarea sarata te face sa retii apa. Te-ai cantarit fara tranzit?
Exercitiile fizice or sa te slabeasca daca dureaza cel putin 30 de minute, ideal e sa faci o ora intreaga cardio. O sa slabesti garantat si o sa fii in forma
Singura arma pe care o avem impotriva stagnarii este perseverenta, asa ca sa nu te lasi !
__________________