View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 21 nov 2010, 02:54:32
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Donescu - vreau sa invat sper sa pot

Citat:
Anterior postat de DonescuMonica Vezi mesajul
Nu stiu cum sa fac sa trasfer tabelul din excel sa se vada frumos pe site o sa trebuiasca sa le rescriu sper sa intelegeti ceva si asa.

Multumesc Roxy
Gata,am urmarit cu atentie si dupa cateva batai de cap am reusit sa`l descifrezPai ...ori mananci prea mult(2500-3000 de calorii) ori estimezi gresit cate grame are fiecare(ceea ce cred ca e mai mult dekt sigur) plus ca nu stiu unde ai gasit tu tabelul ala de calorii,de exemplu o pulpa de pui prajita are cam 250 de calorii,maxim 300 nu 500,la fel si cartofii la cuptor,mai mult de 200 de calorii nu au cum sa aibaO banana in medie are 110 grame,deci 4 banane ar avea cam 440-450 de grame nu 800Eu zic cel mai bn sa iti iei cat mai curand un cantar de bucatarie si foloseste calculatorul de calorii de pe site,e mai bunApoi...incearca sa elimini prajelile,pizza,sa papi dekt 2 felii de paine pe zi si aia de secara sau graham,dulciurile la fel,elimina`le sau eventual sa mananci 2 patratele de ciocolata neagra cu peste 70%cacao si incearca sa nu mai sari peste Micul Dejun cum ai facut azi,este cea mai importanta masa a zilei.Intre mesele principale nu trebuie sa treaca mai mult de 5-6 ore si nu mai putin de 3 ore.Incearca sa nu mai mananci la ore tarzii,sa zicem maxim ora 8,mai ales ca muncesti de noapte,dar nu mai tarziu.Eventual,daca ti se face foame la servici rontaie un mar sau niste morcovi si bea multa apa.Te pup si mult succes iti doresc
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]