View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 25 dec 2011, 16:57:27
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit re: Sunt insarcinata si nu stiu nimic!

Buna Longina!

Eu sunt Anca si iti urez cele bune cu sarcina, sper sa vedem in curand si pozici cu burtica

Durerile de burta care le ai si seamana cu durerile menstruale sunt din cauza placentei care creste si isi face loc la tine in abdomen, foarte normal, nimic de speriat...in plus la tine in corp sunt acum muuuulti hormoni care sunt normali graviditatii dar si care fac ca tu sa te simti fericita acum si sin urmatorul moment sa te-apuci de plans...get used to it ca asa o sa fie pana la sfarsit

Eu am acuma un baiat de 3 luni care ne-a surprins si pe noi...iti inteleg perfect sentimentele, si eu am fost socata la inceput, nu m-am asteptat deloc si am zis nu mi se poate intampla mie dar pana la urma sa vezi tu ce te obisnuiesti cu ideea si pana cand vine puiul tau, mai ai vreo 8 luni in care te poti informa cat incape...acuma e important sa ai grija de tine, sa mananci bine, sanatos, in situatii de stres sa te retragi intr-un colt sa tragi aer in piept de cateva ori ca sa iti revii...stresul afecteaza fatul foarte tare deci e important sa nu te superi si sa te stresezi...odihna multa are nevoie corpul pentru ca munceste din rasputeri sa creeze un bebe mic, deci asculta-ti corpul si cand spune nu mai pot, aseaza si dormi o jumatate de ora...¨

ah si in legatura cu prietenul tau, daca crezi ca poti, accepta-l inapoi pentru ca o sa ai mare nevoie de sprijin si ajutor in urmatoarele luni dar nu numai

in legatura cu banii si indemnizatiile habar nu am ce sa iti spun pentru ca eu nu locuiesc in tara dar sunt cu siguranta multe mamici care au trecut prin asta si care stiu ce sa te sfatuiasca

Sarbatori linistite si ai grija de tine
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat