View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 28 mar 2012, 10:16:14
quarc's Avatar
quarc quarc este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Exercitii pentru spate

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Quarq ,am gasit bara pt tractiuni ;am incercat sa fac bineinteles nu am reusit asa ca m-am urcat pe un scaun mai micut si am incercat sa ma las de sus in jos.Cam cate sa fac serii sa fac asa ,si cand o sa reusesc sa fac o tractiune adevarata?
incearca sa ajungi la 6 pe serie si la 3 serii de tarctiuni pe negativ. E mai usor daca faci cu palmele spre tine.
Cauta pe youtube how to do your first pullup(then 8 more) de pe canalul lui scooby1961. Explica bine.
Dupa ce iti iese cu palmele spre tine treci cu palmele in exterior si apoi incepi sa largesti priza.

Cu palmele in interior lucreaza si bicepsul. Cu palmele in exterior ba. Cu cat priza e mai departata cu atat lucreaza muschii din lateralele spatelui. Nu te complica cu tractiuni la ceafa inca.
Joaca-te cu unghiul pe care il face coloana cu verticala. Poti sa le faci perfect verticala sau hibride. Adica te duci catre orizontala. Te duci ca nu ai cum sa ajungi.

Vezi pe youtube Al Kavadlo - raising the bar pentru chestii avansate care se pot face cu bara
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat