View Single Post
  #60 (permalink)  
Vechi 12 iun 2013, 14:32:35
cora's Avatar
cora cora este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: mures, Romania
Date: 170cm, 93kg
Mesaje: 610
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Gasca slabutelor adepte "Raw Food"

Citat:
Anterior postat de soggy Vezi mesajul
Si tu mananci raw?
De cat timp?
Eu cum spuneam de f putin timp si mai includ cate o cafea, dar ma simt minunat....o fi doar autosugestia?....nu stiu ce sa zic, dar ma simt f bine...si tenul parca mi s-a mai luminat( nu mai am asa multe cosuri)
Da, una din beneficiile acestei diete/mod de viata, este starea de bine/energie, un altul ar fi curatarea tenului. Dupa mai mult timp ai sa observi si alte "buline rosii", adica si alte beneficii ca scaderea in greutate, liniste interioara, etc etc.
Mie mi se potriveste perfect acest mod de alimentatie.
Sunt si pareri contra, dar sincer nu ma inereseaza, in fond fiecare face ceea ce considera ca este mai bine pentru el. Si ca sa-ti raspund la intrebare, da, preponderent sunt raw. Am zile cand mai adaug langa salate ceva pateu de naut sau din alte leguminoase, orez brun fiert etc.
__________________
Jurnal Cora
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cora-158.html

"Ce ma surprinde cel mai mult la umanitate? Omul. Isi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi isi sacrifica banii pentru a-si recupera sanatatea. Apoi este atat de nerabdator cu gandul la viitor incat nu se bucura de prezent. Rezultatul este ca nu traieste in prezent, dar nici in viitor. Traieste de parca n-ar muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait". Dalai Lama


Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui cora:
corinnef (12 feb 2019)