View Single Post
  #6052 (permalink)  
Vechi 31 ian 2012, 21:52:41
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Merci, Roxi, pentru sustinere.Din pacate nici eu nu am ce face....Si asa cum vorbeam cu Simi, au anuntat iar ninsori si frig, viscol si ger.Ce rahat de iarna e asta. scuza-mi expresia, dar ma duce in culmea disperarii!

Incerc sa tin cat pot, dar nefacnd sport si stand asa degeaba, doar incercand sa ma incalzesc, parca imi vine sa mananc. Si azi asta am facut....Nu stiu...
Si eu vreau primavara, am vrut zapada, dar doar un pic si atat, SI uite ce am primit...
Te pup si iti multumesc inca o data pentru cuvinte si ganduri bune!
Macar atat sa fac si eu pentru tine
Da....am vazut ce au anuntat....si eu sunt speriata de ce va urma....sa speram ca dureaza putin si ca nu va fi o iarna lunga....sa scapam in martie de ea.....Imi imaginez ce simti....chiar este disperare

Te cred....este normal....nici eu nu pot sa stiu ce as fi facut in locul tau....poate exact la fel sau poate nu....dar ce este important este sa fi tu linistita ....si sanatoasa.

Pup si eu la tine!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]