View Single Post
  #6064 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 14:33:41
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dragele mele fete....Va salut si imi cer scuze pentru absenta. A fost un friiiig!!!Abia am reusit sa incalzesc un pic camera.Nu am putut sa stau la pc nici macar 5 minute....Am fost libera 2 zile, m-am uitat la filme si atat...Si am mancat.Am cam mancat. Dar mi-am revenit....
Multumesc ca nu ma uitati si va gasesc aici mereu.

Nu, parintii nu au venit, trebuia sa plece azi de acolo insa au amanat plecarea pentru vinerea viitoare pentru ca au avut ceva intarzieri cu actele pentru somaje, ca ei iau somaj cat nu lucreaza in perioada aia de stat acasa. Sa speram ca e in regula, ca rezolva si ca pana duminica viitoare sunt acasa. Si sa aiba drum bun, cu ninsorile astea nu stiu ce sa zic....

Eu nu am putut face sport, si mai rau, mai ales ca am mancat chestii cam interzise, avand in vedere ca am ramas iar fara resurse de toate felurile. Ne-au dat si noua azi jum de salariu pe decembrie, imi mai ajung astia pana cand ne-or da si restul de bani...cine stie cand....

Acum sunt la serviciu, tremur si ma doare capul de mor!Am o stare cam proasta pentru ca am avut ceva peripetii cu fratele sefei(v-am mai zis eu despre el)...Sper sa trec peste si sa nu mai am astfel de trairi Momentan e plecat deci cred ca e ok

Pentru azi in meniu am avut asa:md-2 oua fierte, un crenvurst si o felie d epaine neagra prajita, la pranz 60 gr paine prajita cu pate vegetal, cam mult dar..altceva nu am avut si mai ramasesem fix cu 3 lei pt un pate.Iar la cina o sa mananc ciorba de os de porc, acasa, cand ajung-cam tarziu dar asta e situatia. Azi as vrea sa "stepperesc" un pic cand ajung acasa, sa vad cum infrunt frigul

Voi ce mai spuneti?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]