View Single Post
  #6066 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 14:58:29
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Madalina Nenciu Vezi mesajul
Buna Diana si bine te-am gasit!!
Si aici este un frig de mori...chiar ziceam mai devreme ca imi si teama sa ies din casa, ca in noaptea asta sunt de tura..
Abia astept sa fiu din nou libera, sa hibernez la caldurik...
Eu am inceput sa tin un regim hipocaloric+principii Mihaela Bilic, recunosc ca am mai avut si mici scapari, dar de azi am zis nu mai pap nik interzis..Tocmai am papat un castron cu ciorba de perisoare fierbinte si ma simt asa plina...
Te pup iubita si sa ai grija de tine, ca ultima data cand te-am vizitat pe-aici ziceai ca esti bolnavioara!
Buna, Madalina!Bine ai venit
Daaa, e friiig si la fel ca si tie, mi-e teama sa ies din casa. Fie seara, fie dimineata, e la fel de frig si mi-e frica pur si simplu!
Ehe, eu mai am pana la libere...Inca 3 zile(o zi si 2 nopti) dar abia le astept, ceai fierbinte, filme si plapumica!!!
Merg si eu tot pe hipocalorica de cand am inceput lupta dar am calcat stramb ba de sarbatori, ba cu alte ocazii, ba m-am angajat si fiind ceva nou la care am adaugat ture de noapte s-a dat totul naiba...Dar la fel ca tine, hotarata sa deblochez cum trebuie cantarul, ca m-am saturat de suticiCe vremuri cand slabeam cate 3-4 kg pe luna...He heee....
Pup mare si din partea mea!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]