View Single Post
  #6070 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 15:09:54
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Madalina Nenciu Vezi mesajul

Stiu cum e sa lucrezi de noapte, crede-ma, nu este nik placut pentru noi...tot metabolismul este dat peste cap
Norocul meu este ca ma pot abtine de la mancare noaptea.., si prima data la regim cand am fost, tot aici lucram si oarecum m-am obisnuit...Dar n-am ce face, trebuie sa luptam, ca doar pentru noi o facem..Beau mai multe ceaiuri calde, sa incarc stomacul si uite asa se duce noaptea..
Or fi si vremuri mai bune pentru noi!!
La inceput eu mancam noaptea, in ture, dar doar fructe sau iaurt.Acum nici eu nu mai mananc, beau ceaiuri si atat. Si apaDar am avut o perioada dupa angajare cand s-a dat tot programul peste cap, inclusiv mese si alimentatia propriu zisa( eram obosita, mancam mai mult, timp pentru sport nu aveam) in care m-am ingrasat.Incepusem sa slabesc dar au venit sarbatorile si...iata!Rezultatul.Sunt iar la 73Ca de Pasti 2011
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]