View Single Post
  #60808 (permalink)  
Vechi 04 iul 2016, 12:43:27
yoko49's Avatar
yoko49 yoko49 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low fat, low sugars
Date: 158cm, 89kg
Mesaje: 583
Aprecieri acordate: 1.833
Am fost apreciat(a) de 1.051 ori in 548 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Buna ziua la toata lumea...
de azi dimineata tot citesc si abia acum am reusit sa termin din urma....
Daca tot ne spovedim Rozi .... a pai ia de aicea :
sambata a fost ziua unui prieten , la restaurant ne-am petrecut si am servit paste cu scoici in sos de vin .... un deliciu si a mers de minune cu o limonada cu miere ( abia m-am abtinut sa nu-mi iau bere... ( de fapt n-am avut cu cine sa o impart ca de una ntreaga nu-s in stare )) . Apoi ne-am continuat acasa la TV.... era meci ... nu au fost seminte si bere ... dar au fost floricele si alune si strongbow si suc si Aperol si sorbet de mango ... (le-am zis dintr-o suflare ca poate-i pedeapsa mai mica )... La 1 m-am culcat cu "burtica " plina...
Duminica , zi de sarbatoare .... si pe deasupra , am mers si la o nunta .
MD : sorbet de mango +cafea neandulcita
P : legume crude.... ( sa fie spatiu )
C : meniu de nunta de romani ... cu aperitiv incarcat , cu peste , cu sarmalute cu smantana , cu friptura ( am mancat doar pe cea de curcan ( mai scade ceva la pedeapsa ) , cu vin rosu ( se chema Casa Domnului ... poate ajuta sa fi mai indulgenta ) si la final TORT .... bineinteles ... Se vede c-am imbatranit .... l-am mancat tot ( in tineretea mea il dadeam sotului ... mare amator de dulciuri...dar era asa buuuun !!! ) Am dansat de toate ... nu mi-au stat piciorusele... Ma dureau groaznic azi cand m-am trezit...... Gata spovedania !!
( sper ca n-am zis nimic de dulciurile de la snack-bar , n-au fost multe , doar 4 fursecuri , poate 5... )
Azi incerc o zi de vitamine ... de la Rina... mai curat organismul ....
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui yoko49:
Alynuta (04 iul 2016), danyella2008 (04 iul 2016), frumoasa (05 iul 2016), Laura (04 iul 2016), myha (05 iul 2016), niculina04 (04 iul 2016), rozica1965 (04 iul 2016)