View Single Post
  #62 (permalink)  
Vechi 27 feb 2010, 00:37:36
Suzume's Avatar
Suzume Suzume este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 34
Dieta: South Beach Faza 1
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 1.509
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta Daneza, nu de schimbare a metabolismului, ci de infometare

Citat:
Anterior postat de Mihaela123 Vezi mesajul
Buna slabuta. Este primul meu comentariu pe forum. Am nevoie ajutor din partea ta. Am 16 ani, 1,76 m si 73 kg. Am vergeturi pe coapse si celulita. Am soldurile foarte mari. Eu am avut 64 kg dar amf ost de 2 ori la munte si m-am ingrasat rapid. As vrea sa tin dieta daneza, dar nu stiu daca am voie de la varsta asta. Si inca ceva. Mi-am tot propus sa merg la sala dar toti prietenii ma zapacesc ba sa merg acolo ba in partea cealalta. As dori sa slabesc destul de multicel tinand cont ca vine vara. Multumesc mult. astept ajutor. :*
Inca nu te arunca la diete, scoate din meniul zilnic dulciurile, prajelile, sucurile de orice fel in afara de cele naturale. Mananca fructe si legume crude sau fierte, pui, peste, bea ceai verde cu lamaie (cat poti de mult pana in 2L) si cat mai mult sport.
__________________
Jurnalul meu: Jurnalul Roz al lui Suzume
Citat:
Anterior postat de Art Williams
"I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it."
Suzume, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 636 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat