Subiect: Jurnal Mika
View Single Post
  #622 (permalink)  
Vechi 11 oct 2009, 07:39:35
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
tocmai am fost la baie si m-am cantarit..saptamana asta nu am slabit un gram...dar adevaul e ca nici sport nu am prea facut si am papat si dulce, si gras..deci...sa zic merci ca nu m-am ingrasat..m-am hotarat ca de azi sa nu mai mananc peste 1200 calorii si sa vad care sunt rezultatele...imi doresc foarte mult ca intr-o saptamana sau 2 sa schimb prefixul...
ma duc sa pap.......si dupa cred ca ma bag la invatat
pofta mare Mika!

Eu cred ca am slabit mai mult decat aveam nevoie, sunt sub 43 acum si nu imi doream sa slabesc mai mult de 43...insa totul vine atunci cand reusesti sa fii constanta, sa renunti la orice tentatii si sa urmezi un program strict de sport. Nici eu nu am slabit nici un gram pna nu a´m inceput serios sa ma tin de treaba...si asta chiar daca eu muream de foame si al meu manca paine cu ceva, chipsuri si seminte, care sunte de fapt tentattile cele mai mari pentru mine. Totul e sa nu cedai...daca te uiti la mine in meniurile din ultimele saptamani nu cred ca vezi ceva dulciuri sau chestii dulci in afara de fructe...
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]