View Single Post
  #63 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 22:14:32
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Buna slabutele mele! :* nu v-am parasit , doar ca am un program care ma solicita la maxim si sincer asta nu imi displace deoarece mi-am cam facut un program de odihna normala, fara sa mai pierd noptile degeaba, mese regulate fara sa sar peste ele sau sa poftesc intr-una la dulciuri si mai ales sportul la sala care imi da o stare de bine extraordinara, chiar daca sunt epuizata cand termin si merg zi de zi + facultatea care imi ocupa cea mai mare parte din timp. In schimb am vazut ca am slabit si asta ma bucura, imi cad putin pantalonii dar nu ma cantaresc inca, mai am vreo saptamana de asteptat. Cu mancarea...ce sa spun...mananc diversificat si nu imi vine sa cred ca nu imi mai e foame tot timpul(ce inseamna mesele regulate si calculatul caloriilor ). Voi fetelor ce faceti? Diana, draga mea, eu nu beau cafea decat foarte rar si atunci putina dar mirosul ei ma innebuneste :X:X:X In schimb am descoperit, capucino de la Doncafe care e adorabil, ieri am baut cu aroma de vanilie :*
Yayy, a inceput slabirea si alimentatia sanatoasa!Ma bucur mult ca esti pe drumul cel bun, te felicit si sa o tii tot asa
Vad ca ti-ai pus ordine si in programul de odihna, foarte bine faci!
Acum te vad "verde". sa fii oare intr-adevar online?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]