View Single Post
  #64 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 10:55:28
anca57's Avatar
anca57 anca57 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 aug 2010
Locaţie: Turda, Romania
Vârsta: 71
Dieta: Rina
Date: 167cm, 82.2kg
Mesaje: 51
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)

Maya, pentru ambitia ta.Eu inca nu am putut sa renunt la acest viciu desi nu pot spune ca nu am incercat dar am gasit motive sa-l reiau Ma bucur pentru tine si te rog tinete tare si nu mai face greseala de ate reapuca .E bine si pt tine si pt sotul tau.Acum eu ce sa zic de mine? Dupa ce am intrat in menopauza am inceput sa ma ingras si desi constienta ca pun kg pe mine nu am renuntat la mincarea mult prea consistenta pt activitatea pe care o depun.Stau 8 ore in fata iar acasa nu prea am activitate .Cind in 11 ianuarie am urcat pe cintar si am vazut ca am 92 de kg socul a fost atit de mare incit am fugit la cumparaturi si din 12 am intrat in dieta.Am dat jos cam 16 kg apoi perioada de mentinere si acum am 77 de kg.Visul meu e sa ajung pe la 70 de kg si de aceea reiau dieta.
Pupici si tine-te tare.O sa reusesti si cu dieta
anca57, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1626 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1109 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat