View Single Post
  #6441 (permalink)  
Vechi 12 oct 2016, 09:15:25
farimportantza's Avatar
farimportantza farimportantza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2015
Locaţie: *******, Romania
Dieta: Mod de viata samatos & Rina
Date: 170cm, 74.6kg
Mesaje: 111
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 265 ori in 105 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Citat:
Anterior postat de Alexida Vezi mesajul
Farimportantza, bafta cu vitaminele!!!
Si eu maine... Azi pap dulce!
Problema noua: sambata in 22.10 ar trebui sa fiu la ziua de apa. Am o nunta
Daca as sari peste ziua de apa as fi la proteine, ceea ce m-ar coafa destul de bine.
Din experienta stiu ca dupa ziua de apa am o perioada sadica de platou. Si acum e si mai sadic, pt ca inca nu am reusit sa slabesc cat sa-mi permit stagnarea ( prima data aveam minus 7 kg la ziua de apa )
Mulțumesc, am gasit niste struguri deliciosi, si mi-am facut niste ciupercute si dovlecei la cuptor(cam fade fara sare...dar asta este)...cand am mâncat bazaconii de m-am facut cat ușa mi-a plăcut, acum rabd
Sincer eu nici nu iau in calcul varianta tinutului zilei de apă, nu prea corespunde ideilor mele despre alimentație si mai ales știu ca după o astfel de zi o sa dea foamea in mine și mai ales poftele...ceea ce nu este de dorit
Cât despre tine, eu as zice sa sari peste ea - nu vad de ce să tii o zi de apă(mai ales cu nunta) doar ca sa ai o perioada de platou apoi...facand un calcul simplu ce slăbești la ziua de apă este similar cu ce ai slăbi fara perioada de platou(...zic si eu...).
Să te bucuri de dulcele de azi...eu nu m-am riscat
farimportantza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1259 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 485 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui farimportantza:
Alexida (12 oct 2016), diadora (12 oct 2016)