View Single Post
  #64988 (permalink)  
Vechi 14 sep 2016, 05:36:57
danuta's Avatar
danuta danuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M Bilic
Date: 170cm, 102kg
Mesaje: 2.650
Aprecieri acordate: 1.220
Am fost apreciat(a) de 2.330 ori in 1.559 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Buna dimineata
M-am trezit in dimineata asta hotarata sa fac ceva...cantarul m-a suparat rau..97 kg..de parca el ar fi de vina.Ma gandeam asa..acum 23 de ani eram in durerile nasterii..maine face baiatul anii si...cu tot cu sarcina aveam 80 iar acum sunt cat...gata..nu se mai poate ma apuc de ceva...mai intai de par...cred ca pe seara cand vin de la munca incerc sa imi fac nu nou jurnal ca oricum cel vechi e arhivat si oricum sunt mai rau cu kg decat eram cand deschisesem jurnalul...poate imi regasesc ambitia.Baiatul meu s-a mutat la Bucuresti cu prietena lui,ieri a fost ea pe la mine ieri ca a avut drum in galati si a slabit...imi spunea ca intr-o luna ea a slabit 7 kg iar baiatul 5 dar au o ambitie...mama mama si asta m-a pus pe ganduri..adica ei pot si eu nu...ei mananca multe salate,lactate..ea nu mananca carne deloc...deci pe cai Dana O zi buna sa aveti
__________________
danuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2283 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1766 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1509 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui danuta:
frumoasa (14 sep 2016), marilo (14 sep 2016), mikhdc (14 sep 2016), rozica1965 (14 sep 2016), Zoe (14 sep 2016)