View Single Post
  #653 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 04:32:31
aussie_girl's Avatar
aussie_girl aussie_girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor

Citat:
Anterior postat de marilo Vezi mesajul

Tie ti se pare ca ai diplomatie?
Fata de mine, in situtia asta, nu mi s-a parut. Inca sunt convinsa ca nu ti-am gresit grav. Nu am simtit decat compasiune fata de o persoana pe care eu am perceput-o ca pe o victima. Cinstit acum regret ca am intervenit fiindca se pare ca m-am inselat . Nimeni nu a fost afect de discutia aceea .Numai eu.Am considerat ca tu poti sa o intelegi.Nu am comparat pe nimeni cu nimeni.
Daca
cererea mea de a ma ierta daca ti-am gresit fara intentie, nu a linistit
situatia atunci......
.Nu ma victimizez doar ca nu ma mai simt atat de comfortabil intrand aici. Te rog s-o lasam asa.
O zi frumoasa sa ai Cami
ttu ai citit cele doua mesaje private care ti-am trimis?? ca m-am explicat acolo..dar vad ca continui sa-mi spui ca EU ar fi trebuit sa o inteleg!! Esti culmea mai ..Am crezut ca mesajele mele private te-au lamurit ce fel de comparatie ai facut. Chiar nu pricepi ca nimeni nu avea nimic cu ea legat de faptul ca nu poate sa tina dieta????? Chia rnu pricepi ca ce iritase pe toata lumea era faptul ca, cu nonsalanta spunea ca ea se poate pensiona pe caz de grasime si ca doarme pana la ora pranzului si se culca la 3 dimineata??? Chiar nu ai priceput ca noi toate legat de chestia asta ripostasem??

Era atat de clar si de ..clar. Nimeni nu avea nimic cu ea legat de slabit..ca doar toate suntem aici pentru ca avem probleme in a tine diete, in a slabi.

si apari tu cu carpa alba in bat si nici una nici doua te repezi..sa-mi faci mie observatie (din cam 3-4 femei care discutam acolo) si sa-mi spui..ca: 'mai ieri eram la fel?!?!?!?" Pai..cum poti??? sau cum ai putut?? Mi-a trecut de atunci..ce ma irita al de mult e ca TU nu ai inteles si ca si acum esti convinsa ca nici una din noi nu te-a inteles si ca tu de fapt ai vrut sa faci numai bine. Probabil ca asta ai vrut..dar nu intelesesei discutiile deloc..si-atunci, cum poti sa faci o afirmatie daca nu esti la curent cu "miezul" discutiilor??

Ti-am mai zis..nu e vorba de iertat..nu te cunosc, nu ma cunosti..nu ne injuram..nu ne mai complimentam..daca consider sa-ti spun un cuvant bun in slabitul tau iti spun..si tu faci la fel. Iritant este faptul ca nu ai priceput..ca inca te consideri victima si vin fetele sa-ti spuna sa lasi "persoana" in pace ca nu te cunoaste. Dar draga, nici nu am pretentia ca te cunosc..si pe nimeni de aici nu cunosc..dar cum am zis....e chestie de respect.

si da.in ce ti-am scris eu chiar am fost diplomata si ..usor sarcastica (banuiesc ca ai sesizat)...pentru ca puteam sa spun mai altfel decat am spus..dar nu avea rost.

Noah..acu' cred ca putem incheia subiectul. Macar ma conving ca citesti ce si cum si ca te=-ai lamurit..sa nu mai suferi atat si sa nu te mai simti nu stiu cum sa intri aici. Ignora-ma! De azi inainte nu mai intru in jurnalul tau!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de aussie_girl; 24 iun 2012 at 04:35:26.
Răspuns cu citat