View Single Post
  #65862 (permalink)  
Vechi 06 oct 2016, 15:47:41
farimportantza's Avatar
farimportantza farimportantza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2015
Locaţie: *******, Romania
Dieta: Mod de viata samatos & Rina
Date: 170cm, 74.6kg
Mesaje: 111
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 265 ori in 105 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Pe mine ma tenteaza ideea de vegetarian - tot ce citesc despre cresterea spirituala recomanda renuntarea la carne - dar cred ca nu sunt inca suficient de evoluata.

Schimband ideea - voua va place ceaiul verde? Eu nu reusesc sa-l fac intr.un fel in care sa-mi placa. Mi se pare astringent - nu stiu cum - un gust naspa. Si as vrea sa fiu si eu sofisticata cand ies si sa cer la desert o cana de ceai.
Ceaiul verde mi se pare baubil cu lămâie. Daca vrei însă sa fii sofisticată de ce nu incerci cu ceai roșu Rooibons(parcă sună chiar si un pic mai sofisticat decat ceaiul verde)...iar dacă il indulcesti cu miere si pui si un strop de lapte....eheee...adio dietă

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul


Sofisticatele cer ceai cand ies?In nici un caz ceai verde!Poate un sveltaflor?
Rozi pentru Sveltaflor te duci cu ceaiul in geantă si ceri doar apa caldă si zici ca e ultimul trend
farimportantza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1259 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 485 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui farimportantza:
polyana (09 oct 2016), rozica1965 (06 oct 2016)