View Single Post
  #67 (permalink)  
Vechi 23 nov 2012, 14:17:34
chewie's Avatar
chewie chewie este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 sep 2010
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 41
Date: 178cm, 76kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute din Constanta

daca te ajuta cu ceva... eu am slabit 2 kile intr-o luna . in conditiile in care dieta mea e sa mananc sanatos, mancare netrecuta prin foc si mai fac si sport. ma mai apuca frustrarile, mai calc gresit, dar in mare parte incerc sa nu ma nelinistesc. astept ca la un moment dat sa slabesc mai repede, sa se dezmorteasca metabolismul. si pana la urma e bine si asa, ma incurajez la gandul ca in 5 luni as putea avea mai putin cu 10 kile, kile ce nu se vor mai intorce vreodata (sper), asa cum nu se intampla in cazul dietelor restrictive. sunt bune ouale, carnea, salatele, rezisti ce rezisti si te saturi si de ele si scapi... cel putin eu asa faceam. trebuie sa te concentrezi pe alte aspecte ale vietii tale, cum ai spus si tu, te asteapta o cariera de farmacista. axeaza-te pe invatat si munca, mancat sanatos si echilibrat si poate in vara o sa aratati asa cum visezi. eu stiu ca asta imi doresc pentru mine si dupa 15 ani de diete cred ca e singura cale. aa, ar mai fi o idee sa tii un jurnal alimentar sa vezi daca gresesti, unde si mai ales de ce . succes!
__________________
You make me wanna be a better person.
chewie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2339 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1822 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat