View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 19:38:47
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: DA! Lipsa somnului duce la ingrasare!

Da,da, mi-a venit mintea la cap.Incep sa cred ca eu de fapt sufar de o mica forma de insomie, am citit mai multe mai aseara, pe internet legat de asta.SI cred ca e mostenita de la mama, ea pateste asa cu somnul....Se pune la somn seara si in cateva ore se trezeste, nu mai poate dormi, efectiv..Si o ingrozesc cand ii spun ca asa patesc eu, cat as fi de obosita.....Incerc sa ma odihnesc cat pot, fac eforturi..Azi la 3, dupa pranz, m-am pus sa dorm iar, a durat o ora si ceva si tot nu am adormit, iubi m-a lasat singura, a venit la mine apoi, ca se gandea sa nu ma deranjeze, apoi s-a gandit sa vina sa ma adoarma el...NIMIC!Asta sunt si ma ingrijoreaza.Pentru ca desi am dormit 4 ore si jum azi, ma ustura ochii groaznic si daca as pune capul pe perna acum, as rupe somnul vreo 2 ore

Eu stiu ca nu e bine, ca nu e sanatos, dar nu e vina mea
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat