Subiect: Twisty`s Diary
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 18 apr 2012, 20:03:46
just21's Avatar
just21 just21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Twisty`s Diary

Citat:
Anterior postat de Twisty Vezi mesajul

Bine ai venit la mine in casuta .Nu m`ai plictisit deloc,imi place sa comunic cu oamenii si sa`i ascult.
Eu cred ca te ingrasi tocmai pentru ca iti lipseste menstruatia,la fel ca si mie. Medicul la care ai fost acum nu ti`a dat nimic pentru asta?
Mie mi`a priit Duphastonul...nu stiu daca m`am ingrasat de la el sau nu( nu ma cantaream in perioada aia),dupa vreo 2-3 zile dupa ce am terminat tratamentul a venit si ciclul apoi am luat anti-bebe si nu am mai avut probleme.
Sigur vei slabi dupa ce se rezolva problema asta nu e voie sa disperi.



Pai esti o norocoasa in cazul asta.Eu am fost sa imi fac o ecografie abdominala si a fost foarte nesimtit tipul,ca sa nu mai zic de vocabular.Nici sa nu mai aud de ginecologi. Probabil femeile sunt mai de treaba.
Iti tin pumnii,sa imi spui cum a fost!
ba da mi`au dat duphaston..Si m`am ingrasat de la el.APoi am terminat tratamentul ,adica cele 3 luni si intraadevar dupa fiecare 10 zile de luat pastile imi venea,dar odata ajunsa la sf celor trei luni trebuia sa imi vina normal fara medicamente..dar nu a fost deloc asa..am mers si in alt oras la alt doctor..alt diagnostic,de data asta cu tiroida..trei luni tratament si nimic..nici un rezultatat.Acum am fost la o a 3 doctorita si mi`a spus ca medicamentele nu sunt cele corecte si e nevoie de alte investigatii..Acum astept rezultatele analizelor si sa vad ce mai imi va spune ea..Deja am ajuns la limita rabdarii..Ceilalti doctori ma credeau si nebuna(ca ziceau ca nu am cum sa ma ingras.,ca e imaginatia mea.dar cantarul nu minte..
Sper sa reusesc dupa ce imi rezolv prbl sa slabesc.Sa stii ca m`ai linistit putin in privinta slabitului.Eram intr`o stare.....numai kg in plus si imagini groaznice am in minte..plus frica ca voi ramane asa..Multumesc mult!!:*:*:*
__________________