View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 19:06:32
Sibel H's Avatar
Sibel H Sibel H este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: .... ....., Romania
Dieta: Atkins
Date: 158cm, 47.35kg
Mesaje: 955
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Deprimarea ma ataca incetul cu incetul

Citat:
Anterior postat de simpatica 81 Vezi mesajul
iti multumesc mult pentru raspuns "licurici" Ai mare dreptate cu tot ce mi-ai scris..Ma gandeam eu al faza cu poza cu mine slabuta.Daca ma gandessc bine,niciodata nu am fost asa.Am fost un copil grasut,o adolescenta grasuta si acum o tanara grasuta.Chiar si in pozele in care cantaream cu cateva kg mai putin tot grasuta eram..Am si o conformatie ciudata...in forma de para asa.Pun totul pe coapseMa bucur ca nu sunt singura in lupta asta cu kg..
Simt ca mai trebuie sa marturisesc ceva...dar totusi sunt oarecum sub protectia anonimatului si cred ca e bine sa fac asta.Cateodata sunt atat de deprimata ca refuz sa ies din casa...il las pe sot sa iasa fara mine motivand ca mi-e rau si el nu vad de ce ar sta in casa,chiar insist sa plece..iar eu ma inchid in casa cu multa bautura si comand pizza..si imi plang asa mult de mila.Ca sa nu ma vada el cat de mult sufar,imi pun o tona de picaturi Visine in ochi,imi pun pungi reci din congelator pe fata sa nu fie umflata de la plans si daca vad ca tot planasa arat,cand vine el ma prefac ca dorm..Nu as dori nimanui sa simta ce simt eu..si as vrae sa ies din criza asta.Nici nu lucrez asa ca toata ziua stau eu si cu problemele mele...
Salut!...este ,foarte trist ce scri Simpatica 81...poate, nu sti sa te apreciezi pe tine insati...si te, judeci din toate punctele de ,vedere...s-au ,ceri prea mult de la tine si nu constentizezi....un, medic ai consultat sa vezi de ce ai starea ,de deprimare in care traiesti.???....
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-sibe...i-3587-41.htmlRade,atata timp cat respiri si Iubeste,atata timp cat traiesti !
Sibel H, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 637 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]