Subiect: Manichiura
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 05 iun 2010, 07:08:15
aussie_girl's Avatar
aussie_girl aussie_girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Manichiura

ha..chiar ma gandeam la asa un subiect..

eu am urmatoarea problema:

acum 2 luni m-a lovit ideea nu tocmai geniala sa-mi pun unchii false..(am unghii frumoase si rezistente..si cu forma super...adica AVEAM)..deci, m-am dus la un salon de foart ebuna calitate..nu oricum ca deh, era prima data..si am cerut ce ma invatase o amica, si anume gel nu acrylic pentru ca cele cu gel ar fi mai bune pentru sanatatea unghiei.

Pe langa faptul ca nu m-am simtit deloc bine cu ele..deh..nu erau ale mele, nu eram obisnuita..am crezut ca nu stiu ce fac cu mainile primele doua zile..dupa o saptamana am fost sa e dau jos ca nu le mai suportam..si am constatat ca mi-am nenorocit unghiile..SUNT DISPERATA!!

nu mai trece forma care s-a imprimat pe unghiile mele (de la cele aplicate) si sunt extrem, extrem de moi..orice creste se rupe imediat..Am ajuns sa le tai eu cat mai mici ca sa nu se mai rupa aiurea..

Ce as putea sa folosesc ..natural ca sa se intareasca un pic si sa revina la forma initiala????

deh..m-am prostit si eu cu unghiile si m-am ales cu rpoblema asta

Fulgule, ce zici?? ai solutii?? ulei de masline?? incalzit? esti sigura ca merge?

pup
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat