View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 06 aug 2010, 22:28:09
mysterious girl's Avatar
mysterious girl mysterious girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iul 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 35
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 165cm, 49.6kg
Mesaje: 809
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ruxxi-cum m-am lasat de fumat si ce ma mentine motivata!

Citat:
Anterior postat de ruxxi Vezi mesajul
azi a fost o zi destul de agitata, insa decat sa nu mananc nimic...rontai repede un baton de slabit,beau un pahar mare cu apa si sunt full o sa vezi ca nu mananc atat de putin mereu
si mie imi place cu orez dar...acum il fac simplu,in wok: calesc putina ceapa in ulei de masline apoi incep sa pun si celalalte legume pe masura ce le tai cubulete.aseara de exemplu am avut ardei gras, vinete,morcov,dovlecei,pastarnac,telina,rosii.zeam a in care am fiert carnea am pus-o peste legume.pe la jumatatea timpului de fierbere pun si carnea taiata marunt +condimente.Iese foarte bun,mai ales ca mie imi place mancarea destul de picanta si nu ma incurc la piper,boia etc
cand fac pentru toata lumea pun si cartofi,mazare,orez, depinde de pofte.

am uitat sa spun de ceaiuri, de obicei beau o cana de ceai de slabit spre seara,insa de saptamana asta am inceput sa beau ceai rosu (doua cani/zi).e foarte bun la gust si foarte sanatos.
mi-ai facut o pofta eu imi fac ori cu orez ori cu carne ghiveciul dar asa cum ai zis si tu, depinde si de pofte uneori
si eu sunt adepta mancarii picante si am inteles ca ajuta la slabit eu folosesc ghimbirul cel mai mult

ceai rosu nu am incercat inca, dar nu e o idee rea acum beau de fenicul si papadie

te inteleg daca zici ca nu manaci asa mereu si intr-adevar e mai bine sa iei un baton decat nimic si eu am zile cand zici ca nu as manca nimic si cu chiu cu vai reusesc sa ingurgitez cate ceva
mysterious girl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1716 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1199 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1200 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]