Subiect: Jurnal destiny
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 13 oct 2010, 21:40:06
destiny's Avatar
destiny destiny este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 30 sep 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 175cm, 109kg
Mesaje: 53
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal destiny

Citat:
Anterior postat de amy0404 Vezi mesajul
Buna Destiny!
Bine ai venit printre noi! Ma bucur pentru ca te-ai hotarat sa inveti sa traiesti sanatos. La inceput poate ti se va parea mai greu, important este sa nu renunti. Primele kg se vor duce foarte repede, ai sa vezi. Apoi, perseverenta este cheia Noi te sustinem si te vom ajuta cu sfaturi cand vei avea nevoie.
Ar fi bine daca ai pune sportul mai repede in practica macara o plimbare seara, conteaza.
Pe langa prajeli, dulciuri si Cola, la care spui ca ai renuntat, poti sa mai scoti fainoasele, cartofii, branzeturile grase.
Uite si cateva retete pt SB
Dieta South Beach - Retete Faza I
Dieta South Beach - Retete Faza II
Dieta South Beach - Retete Faza III
Succes!
multumesc amy
paine nu prea mananc de felul meu, asa am fost de mica, doar daca sta la baza unei pizza sau a unui sandvis, si nici odata nu am putut sa mananc paine si cartofi la aceeasi masa, ai mei parinti ma certau pe tema asta cand eram mica, pur si simplu nu mergeau impreuna. cartofi nu am mai mancat de mai bine de o saptamana
cum am zis la faza cu sportul sunt mai lenesa, dar dansul mi-a placut intotdeauna, asa ca o sa ma apuc de zumba.
destiny, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2279 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1762 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1505 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]