Subiect: Jurnal Ammelie
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 11 dec 2010, 09:59:54
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Ammelie

buna din nou

cum ziceam, mai bine ai papa de 1200 de calorii, pt ca daca stagnezi, sa apelezi la oleaca mai putin, 1000-1050 de calorii tu deja papi de 1000 si ceva, daca stagnezi cum mai scazi? vezi, asta e buba, ca trebuie sa ai un as in maneca pt stagnare

ar fi bine sa papi 2 gustari, decat in cazul in care iei tarziu una din mesele principale si nu o poti amana pe cea de dupa, sa renunti la gustarea dintre si mai bine evita batoanele de cereale, au mult zahar, iar cerealele e bine sa le papi dimineata, ca sa iti dea energie pt restul zilei opteaza pt cereale integrale, musli cu fructe sau cu cioco, sunt foarte multe sortimente la plafar aceeasi poveste cu mezelurile, mai bine le-ai inlocui cu carne gatita de tine iaurtul, mai bine ia-ti iaurt normal, cel degresat are zaharuri ascunse, iar faptul ca ii lipsesc grasimile face ca acele minerale care se digera mai usor cu ajutorul lor, sa nu mai ajunga la tine in organism

ai facut exercitiile de care ti-am zis? cum te-ai simtit dupa ele? eu cred ca poti alege categoria "usor activ" in loc de "sedentar", chiar si atata miscare conteaza si atunci si calculatorul de calorii necesare iti va afisa mai mult cu ceva

un weekend fain iti doresc

Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Livia89; 11 dec 2010 at 10:07:06.