View Single Post
  #70 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 03:41:22
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Vai intr-un final am prins curaj sa imi calculez din nou caloriile...si am pus tot ce am papat cu un rezultat bun, chiar putine calorii.....asta pana sa imi dau seama ca am uitat sa notez sarmalutele...ultimele sarmalute(si bine ca nu mai am altele) pe care a avut mama grija sa le am in frigider Rezultatul...hmm...asa la 1600, dupa o ora sanatoasa de aerobic ce sa mai zic....dar ma consolez ca nu mai am (decat niste ciocolata de casa cu stafide...iar partea cu datul la cei care nu au nu prea functioneaza, in schimb le dau colegelor mele, care vor sa scape deasemenea de niste kg ) De maine,branzica slaba si salata :*
Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Buna Diana! da, mi-am luat o pauza cam lunga si binevenita dar nici nu vreau sa ma gandesc ca o iau iar de la capat cu calculatul caloriilor Am petrecut Pastele cu familila si a fost atat de bine, doar vremea a fost cum a fost incat nu am iesit la un gratar,la iarba verde, la padure Tu ce ai mai facut, cum ai rezistat mesei imbelsugate? :*
Buna,Lari!
Eu nu am rezistat mesei imbelsugate.Mesei imbelsugate cu prajituriAm luat un pic peste 2 kg si acum ma lupt cu ele,iar
Acum ca mi-am revenit, am reluat sport si alimentatie sanatoasa si astept rezultate

Te astept pe aici cu noutati
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]