View Single Post
  #72 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 20:24:09
yasemin's Avatar
yasemin yasemin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mar 2011
Locaţie: deva, Romania
Dieta: hipocalorica/hiperproteica
Date: 160cm, 55kg
Mesaje: 70
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Bunaaaa acum mananc putina mamaliga cu branza si iaurt, exact asa cum nu trebuie...in fata calculatorului Am o problema cu cantarul si nu stiu ce sa mai cred, cred ca nu o sa ma mai cantaresc in veci! Cantarul meu de acasa imi arata vesnic 54.5 kg inainte de vacanta de paste si tot atunci trebuia sa ma cantaresc dar am hotarat sa fac asta la sala deoarece simteam ca am slabit dar la cantar nimic...zis si facut! teoretic,ziua de cantar era sambata dar nu am mai rezistat si m-am cantarit joi dupa masa...52.8 kg!! Super incantata,abia asteptam ziua de sambata, sa ma cantaresc si eu dimineata ca tot omul si speram sa vad poate un 52.5 cand..SURPRIZA: 57,5!!!! Ce-i asta? Ca nu mai inteleg nimic..totusi o eroare in halul asta..cand ziceam ca cel de acasa nu e bun si asta e electronic,e de firma, vorba aia, parca nu ma astept la 5 kg in plus dupa o zi cand am si mancat ok. Simt la haine dar parca as vrea sa vad si acolo...la kg o schimbare
yasemin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2124 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1607 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]