Subiect: Raw vegan
View Single Post
  #74 (permalink)  
Vechi 14 oct 2014, 08:06:27
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Raw vegan

Asculta-ti organismul , te plictisesti pentru ca nu gatesti ci mananci doar salate , incearca sa faci chiftele din conopida , un sos de ce vrei tu din caju si usturoi sau rosii si busuioc sau ce amestec iti place iar langa pune niste cartofi prajiti fara cartofi si neprajiti - reteta o are corina bacalu pe youtube . Cand ai in fata asa un platou nu-ti mai trebuie si altceva . Fa o supica din orice fel de nuci si multe legume taiate si dupa poti avea o felie generoasa de tort de morcovi cu frisca de caju . Fa apoi California Rolls cu sos Tamari - reteta am luat-am luat-o de la Jennifer Cornbleet. Sau ce zici de pizza ? Eu vad atatea combinatii de facut poate si din cauza ca eram obisnuita sa stau prin bucatarie si sa gatesc tot timpul - avand copii care trebuie sa manance nu prea pot sa le dau doar salata si atunci trebuie sa combin tot timpul cate ceva gustos si aratos .Clatitele din fructe la noi sunt la mare cautare si uite asa ti-am dat o tona de idei iar pe youtube gasesti alte mii de idei daca vrei sa stai raw vegan .Sper pentru sanatate ta sa nu renunti .
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
anqutz (14 oct 2014), Pasy (14 oct 2014)