View Single Post
  #7953 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 08:59:27
azra's Avatar
azra azra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de matileanca Vezi mesajul
ai foarte multa dreptate cand spui alt salariu, alta viata, dar crede-ma nimic nu e mai bun si mai frumos ca acasa, in fiecare zi cred ca plang de dor de casa, nu pot spune aici am un salar fff bun si o munca usoara, pot sa-mi cumpar tot ce vreau, dar in romania am casa mea, facuta de mainile mele, am lucrurile mele, familia mea, prieteni. daca as putea sa-mi cresc decent copilul acasa crede-ma ca as mai sta aici nici o clipa. gandeste de 1000 ori inainte de a pleca din romania. NICAIERI nu-i ca acasa. aici ai bani dar sufletul......
ai mare,mare dreptate dar nici acasa nu pot sa stau si sa-mi plang de mila,oricum daca plec inafara o am pe mami cu mine,ca ea e plecata de peste 5 ani si e altceva cand e alaturi de mine,bineinteles ca si sotul va fi cu mine,sora si ea e placata ,numai eu am ramas acasa....asa ca mie imi va fi mai usor sa fiu cu mami plecata dacat singura acasa...
si de anul trecut de cand a murit tati parca simt ca nu mai are niciun rost sa stau aici,zilnic trec prin camera lui si o vad goala simt o sageata in inima...
da,o sa imi fie dor de casa dar simt ca am nevoie de o schimbare
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante