View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 19:51:24
vio30's Avatar
vio30 vio30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: dieta disociata
Date: 167cm, 82kg
Mesaje: 916
Aprecieri acordate: 50
Am fost apreciat(a) de 64 ori in 37 mesaje
Implicit Re: DA! Lipsa somnului duce la ingrasare!

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Da,da, mi-a venit mintea la cap.Incep sa cred ca eu de fapt sufar de o mica forma de insomie, am citit mai multe mai aseara, pe internet legat de asta.SI cred ca e mostenita de la mama, ea pateste asa cu somnul....Se pune la somn seara si in cateva ore se trezeste, nu mai poate dormi, efectiv..Si o ingrozesc cand ii spun ca asa patesc eu, cat as fi de obosita.....Incerc sa ma odihnesc cat pot, fac eforturi..Azi la 3, dupa pranz, m-am pus sa dorm iar, a durat o ora si ceva si tot nu am adormit, iubi m-a lasat singura, a venit la mine apoi, ca se gandea sa nu ma deranjeze, apoi s-a gandit sa vina sa ma adoarma el...NIMIC!Asta sunt si ma ingrijoreaza.Pentru ca desi am dormit 4 ore si jum azi, ma ustura ochii groaznic si daca as pune capul pe perna acum, as rupe somnul vreo 2 ore

Eu stiu ca nu e bine, ca nu e sanatos, dar nu e vina mea
poate ar trebui sa schimbi locul de munca?sa eviti sa lucrezi noaptea?si inainte de a avea acest job pateai la fel?oricum e clar ca te dereglezi cu totul in felul asta!eu sunt invers!dc nu dorm 7-8 ore pe noapte,nu sunt om,trag de mine toata ziua!de multe ori nici 8 ore nu-mi ajung de somn!dc in ziua precedenta am alergat mult.....nici asa nu-i bine cred.....m-am invatat sa ma culc''cu gainile''si nu pot rezista sub nici o forma pana mai ''tarziu''seara!!!pup!
vio30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 504 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat