Subiect: Jurnal-Ieucumine
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 16 feb 2013, 11:25:24
ieucumine's Avatar
ieucumine ieucumine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mar 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 32
Dieta: mancat sanatos! fara mancat compulsiv
Date: 173cm, 61kg
Mesaje: 635
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 97 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

E 11 si un pic dimineata. Mama sigur doarme, deci astept sa ma sune ea, nu vreau sa o trezesc. Mi-am inceput ziua bine. 2 felii de sunca, o bucatica mica de branza, jumatate de rosie si cateva feliute de castraveti. Acum vreo jumatate de ora m-a apucat. Am coborat la magazin si m-am intors cu un linzer cu nuca, un corn cu ciocolata, un pachet de biscuiti cu unt si un litru de lapte. Nu mi-a ajuns asa ca am mai coborat dupa niste biscuiti. Acum sunt la pamant. Pur si simplu sunt plina pana in gat. Da, de ceva vreme sufar de mancat compulsiv. Nu mi-e pofta de ceva anume, dar pur si simplu mananc de plictiseala si simt nevoia sa ma indes cu ceva. Si le alternez, dulce cu sarat sa nu ma plictisesc. Si apoi petrec jumatate de ora aplecata deasupra wc-ului, pentru ca, binenteles, mi-e frica sa nu ma ingras. M-am saturat de chestia asta, cateodata o fac si de 2 ori pe zi, dar nu pot sa lupt cu asta. Mama e singura la care i-am povestit. Si psihologului, care a zis ca nu ma poate ajuta decat cu o programare la psihiatru. Am nevoie sa scriu asta aici, sa intru si sa citesc, sa realizez ca nu mai pot pierde o ora din zi cu mancat si vomitat, aplecata deasupra wc-ului. Eu nu eram asa. Eram super sociabila. Acum sunt la pamant, m-am inchis in mine si nu pot iesi din starea asta...
ieucumine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2127 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1610 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1611 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui ieucumine:
babunmaria (07 apr 2013)