View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 11:01:07
terentitzat's Avatar
terentitzat terentitzat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 aug 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: mancat cat mai natural
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 196
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal terentitzat

Asta mi se pare cea mai mare problema...cand sa iti spui stop.Ma mai incearca un sentiment....de grija sa nu ma subalimentez e posibil sa ma supraalimentez...ai zis bine,n am cantar...desi fac parte din categoria aia...imi e frica sa ma urc pe el ca sa nu mi stric toata ziua...cunosc un caz care a avut mari probleme de greutate si a slabit spune ea,in mom in care si a interzis sa i mai pese de orice fel de grija...a mancat de toate cate i a poftit organismul...am zis sa incerc si eu...am inceput sa mananc usor usor,o lingura de nutela,pe urma un happy hipo...am zis,organismu imi cere inseamna ca tb sa i dau...si uite asa intr o sapt facusem niste falci din cz dulciurilor...unde vroiam sa ajung...unora dintre noi ne este mai usor sa nu gustam ca sa ne putem abtine.Eu nu poftesc daca nu gust.Altii dimpotriva se linistesc daca se servesc usor din toate.Trebuie sa iti analizezi starile dupa parerea mea.Acolo unde e adaos de kg inseamna ca tocmai din cauza lipsei de control s a intamplat asta.Dar aici gresim...ca luam de buna toate cazurile particulare
terentitzat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1783 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1266 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 750 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]