View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 27 apr 2011, 10:20:36
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Cum pastrezi relatia frumoasa cu partenerul, dupa cativa ani?

Eu am avut doua relatii de lunga durata - prima a durat 15 ani si comunicarea ( daca a existat vreodata) a disparut dupa 2-3 ani. Oricat am incercat sa pastram o relatie frumoasa - nu reuseam - exista mult prea multa tensiune si lucruri nespuse - de ambele parti - dupa o perioada in care eu spuneam ce ma deranja si parea ca sunt vesnic nemultumita. Mereu imi spunea ca nimeni nu ma va suporta niciodata. A doua relatie de durata face acusi 5 ani - si intelegerea a fost perfecta de la bun inceput - nici nu e nevoie sa spun ca ceva ma deranjeaza - sotul meu intelege inaintea mea ca ceva m-a deranjat. Totul merge de la sine - am impresia ca nu e nevoie sa fac ceva special. Amandoi suntem preocupati sa ii facem celuilalt pe plac - asa ca amandoi suntem multumiti.
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat