View Single Post
  #81 (permalink)  
Vechi 12 aug 2021, 06:38:48
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Slăbire în 2021

Ieri, sfârșitul zilei 46, o foame de lup, și abia am reușit un deficit de 107 calorii. Știu că ieri a fost PMS, din toate simptomele, și sunt mândră că am reușit să nu-mi depășesc necesarul caloric. Deși visam la chestii dulci și chiar și la combinații alimentare pe care, de altfel, nu le fac. Da, ciclul e întârziat, dar e de la dietă, nu de la o potențială sarcină. Așa e în fiecare lună. Cu câteva zile înainte de CM visez la vrute și nevrute.
Asta mi-am propus, să nu depășesc necesarul caloric, să nu dau înapoi nici în ruptul capului. Eu văd asta ca pe o bătălie cu mine, și nu dau înapoi nicio calorie cucerită.
Total: 25.014 calorii arse din 108.000.
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Narawen:
lidiuta (12 aug 2021), Zoe (12 aug 2021)