Subiect: Jurnal Agneta
View Single Post
  #85 (permalink)  
Vechi 13 iun 2012, 10:25:13
agneta's Avatar
agneta agneta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 feb 2012
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Agneta

Dragele mele Slabute!
Am ajuns in sfarsit la cel 50 de kg, nici nu mi-a venit sa cred. Mai ales ca in ultima perioada nu prea m-am putut tine de mancat sanatos, intr-o zi da, alta ba...Cam de o luna jumate tot oscilam del 52, la 51, si invers... Am avut un program super arhi plin, si stresant, si cateodata ma bucuram sa mananc o paine unsa cu pate si asta poate zile la rand.( mai mancam si altele tot atat de nesanatoase, sau patiserii de la bufetul de la munca..) Mi-a si scazut imunitatea si am prins o viroza superba, nici nu ma mir....dar sunt sigura ca intr-o saptamana cel mult trece

Si sa revin la ideea principala , in 6 luni de zile am scapat de cele 10 kg in plus
ce sa zic, burtica si fund mai am destul , deci va trebui sa-i lucrezi prin sport...eu credeam ca la 50 de kg voi fi scheletron, nici vorba de asa ceva
acuma banuiesc ca va trebui sa cresc incet nr de calorii ( dar drept sa spun in ultima vreme deja le-am crescut cateodata si la 2000 deci a fost un haos total)
si binenteles perioada stresanta continua pana la sfarsitul lui iunie, deci, clar, vor mai fi zile in care ma voi abate de la mancatul sanatos, pentru ca efectiv nu am vreme sa gatesc , si voi manca iar ce apuc...
deci stiu ca nu va fii usor, si tentatia e mare, deja am simtit treaba asta pe la 52 de kg, cand deja te simti foarte bine in pielea ta, si incepi sa iti permiti cam multe bunatati culinare...

Si nu in ultimul rand vreau sa va multumesc din suflet ca existati, daca nu gaseam comunitatea aceasta, cu toate posibilatile pe care le ofera , sigur nu reuseam.
MULTUMESC!!!!

va pup,
Agneta
agneta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2310 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1793 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1794 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]