View Single Post
  #86 (permalink)  
Vechi 14 aug 2021, 21:14:29
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Slăbire în 2021

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Bravo! Felicitări! La mai multe kilograme pierdute!
Mulțumesc frumos! Urarea mă ajută ^.^

Ieri m-am simțit rău la stomac. Suspectez un virus gastric. Îmi venea rău de la orice mâncare, așa că ieri am avut un deficit caloric de 1269 de calorii, iar azi unul de 402.
Total 26960 din 108.000. Azi am fost tristă că sunt la dietă. Că nu am început mai repede. Mi-a fost dor de mâncat spontan (adică see-food diet - see food and eat it). Mâncărurile de la restaurant nu au caloriile atașate, așa că nu mă simt confortabil să mănânc în oraș. Dar îmi lipsește tare mult experiența.
Mă consolez că mâine schimb un alt prefix, fiind ziua 50 de dietă. Fiecare zi mă aduce mai aproape de silueta pe care mi-o doresc.
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Narawen:
Axenya (15 aug 2021), nikytour (15 aug 2021), Zoe (16 aug 2021)