View Single Post
  #88 (permalink)  
Vechi 03 aug 2011, 13:27:57
probademicrofon's Avatar
probademicrofon probademicrofon este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iul 2011
Locaţie: Alba Iulia, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Monica Ramirez
Date: 160cm, 56kg
Mesaje: 130
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce carti v-au placut?

Citat:
Anterior postat de anamariaff Vezi mesajul
Ca sa citesc Coelho imi trebuie o anumita stare, sa fiu foarte rabdatoare in momentele acelea. Dar Mizerabilii, da, toata stima pentru Hugo, care e unul dintre cei mai mari scriitori francezi, din punctul meu de vedere.
La Mizerabilii imi placeau si desenele animate, filmul nu mi/a placut niciodata, dar desenele au fost minunate, si acum ma uit la ele cand am vreme

Ma gandesc ca ar fi bine sa trecem aici, din cartile citite si subiectele lor, poate si altora le va placea. Ce spuneti daca am adauga cand putem ce carti, citate din ele care ne-au placut si parerea noastra despre ele, ca niste mici recenzii? Eu, una, ma angajez sa fac asta.
Va pup!
Cartile mele preferate? Pai, ar fi prea multe...
Prefer cartile care au ca protagonisti personaje feminine: Pe aripile vantului, Anna Karenina, Doamna Bovary, Marile sperante... Ma regasesc mai usor astfel...
Dar imi plac si altele: Crima si pedeapsa, Cel mai iubit dintre pamanteni, Noaptea de Sanziene de Eliade...
Coelho marturisesc ca nu am citit De obicei recitesc cartile preferate... Voi nu?
probademicrofon, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1871 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1354 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat