View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 11:01:28
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Eu am declarat razboi cantarului, nu mai am incredere in el ca e un mincinos si ma pacaleste mereu!

Nu sta nici de-a naibii intr-un loc.. Asa ca eu nu ma mai iau dupa el.. Ma cantaresc raaaar de tot.. Nu mai pun la suflet 500 de grame.. Iau in considerare numai ce e peste 1 kg..

Uite de ex eu sambata seara cand am venit de la petrecere m-am urcat de curiozitate pe el si imi arata 58.8 si luni dimineata 60.7 (dupa nebunie de duminica, cand mi-am facut de cap )
Ma gandesc ca poate eram deshidratata sambata, cam am baut vin si am mancat si foarte putin..
Cred ca razboi am sa ii declar si eu!Pai lunea trecuta zambea fain cu 71,8, iar mai zilele trecute imi ranjea sec cu 72,4!Pai ce e asta?Nu il sparg, nu il ascund!Dar nu il iau in seama o buna bucata de timp.Daca eu ma simt bine e de bine.Nu zic, su sportul cam greu, in ultimul timp, dar daca nu am facut sport nu cred ca m-am ingrasat.De stagnat da, dar de ingrasat?Nu cred....Trebuie sa il pun pe puiu sa imi stranga suruburile de la bici mai bine, daca nu am timp de TJ macar sa dau din pedale o jum de ora...Seara e si aiurea sa fac TJ ca vin vecinii peste mine....

Probabil ai fost deshidratata, nu stiu ce sa zic....Oricum, e clar, fluctuatii din astea...la ordinea zilei!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]