View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 25 iul 2009, 19:00:43
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 21 decembrie 2012 – Apocalipsa sau coincidenta?

Hello...

Hai ca ma bag si eu ca.... musca...
De data 21.12.2012 s-a mai vorbit si se va mai vorbi, exact cum s-a vorbit si de anul 2000, si de data de 06.06.06 si asa mai departe...
In urma cu 2 ani am auzit prima oara de 21.12.2012, si in discutie era faptul ca la data aceea timpul ar inceta sa mai existe...

Teorema de atunci :
In fiecare moment Pamantul se roteste in jurul axei sale mai rapid ca in momentul anterior. Pana la data de 21.12.2012 ziua Pamantului ar fi trebuit sa scada constant pana cand in acea data la ora 11.00 timpul de rotatie sa fie 0. Ceea ce ar fi insemnat asta nu stiu exact... ca eu faceam misto ca da cu minus...

Parerea mea este ca ne dorim prea mult sa dam vina pe altceva pentru felul in care ne-am batut joc de acest pamant pe care il populam in prezent, si astfel incercam sa gasim tot felul de ipoteze ce ar putea explica ceea ce se intampla.

Nu stiu, sincer eu nu am nici cea mai mica incredere in toate aceste previziuni apocaliptice. Totusi sunt constienta ca la un momentdat umanitatea va disparea, asa cum au disparut toate marile civilizatii care au existat inaintea noastra si asa cum au disparut dinozaurii, dar nu cred ca v-om avea parte de un HEAD'S UP...

Cand va fi sa se intample, se va intampla... Iar noi nu vom putea face absolut nimic sa oprim asta... Tebuie luat in calcul ca au fost civilizatii mult mai avansate fata de noi, si totusi au disparut fara urma si intr-un timp relativ scurt. Cel mai probabil asa va fi si cu noi...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat