Subiect: Reductil
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 25 apr 2009, 08:12:29
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Reductil

Citat:
Anterior postat de zana_el Vezi mesajul
am luat si reductil 2 luni de zile..fara nici un rezultat...si precizez ca am mancat numai cereale cu lapte f slab, supa de legume, salata cu ton si apa multa..nu dulciuri..nu abuz de nimic..de aia am facut si analize sa vad poate am probleme ceva.pentru ca nu reusesc sa scad sub 66...fluctuez intre 66-67 de 4 luni..sunt disperata..sper sa slabesc totusi de data asta...

tu nu te incadrezi la obezitate si nici nu ar fi trebuit sa iei reductil...nu cred ca ai bmi>30..si dupa cum ziceam si in postul meu de mai sus..reductilul nu are efect decat la persoane care sunt obeze

tu nu ai asa mult kilograme asa ca eu te sfatuiesc sa nu mai iei pastile..mai ales de genul reductil...din cate am citit ele efectiv iti omoara senzatia de foame controland creierul...asa ca parerea mea..daca nu aveti o problema grava fugiti de pastile cat puteti.
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat