View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 18 iul 2011, 12:04:46
iirriinnuuccaa's Avatar
iirriinnuuccaa iirriinnuuccaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2010
Locaţie: ardeleanca, Spania
Dieta: alaptez
Date: 175cm, 126.2kg
Mesaje: 470
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Alina- eu nu eram activa pe forum la alte concursuri...
Cum a fost?
ai putea sa ne spui ce NU ar trebui sa se regaseasca DELOC in meniuri ca sa fie considerat sanatos?
Ma gandesc ca daca punem cartofi pai, cocacola, pizza, etc, degeaba avem 1100calorii, ca u e sanatos

Eu personal, imi fac meniuri de 2000cal, e ok pt greutatea mea, sigur o sa slabesc

Foerte pe scurt despre mine...
Locuiesc in nordul Spaniei, ardeleanca de origine( ne-am hotarat sa ne stabilim aici, ne-am cumparat casa)
2 baieti...si mai vrem o fata peste vre-un an
Sunt de meserie asistent social, termin si aici un master in domeniu, cu care sper sa pot lucra fix unde imi doresc
Probleme cu greutatea de copil...Mananc daca sunt anxioasa, cazul tipic...

Sunt foarte hotarata sa duc la capat provocarea asta de 90 de zile, e prima data pe o perioada asa "lunga"

Ma bucur sa facem echipa, sunt sigura ca o sa avem rezultate bune.
DE altfel acesta e farmecul acestui concurs: nimeni nu pierde, toata lumea castiga

Va pup, intru mai deseara!
__________________
jurnal...

iirriinnuuccaa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
iirriinnuuccaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 3146 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2629 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1855 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat