View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 04 nov 2011, 06:25:08
basalic gina's Avatar
basalic gina basalic gina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2011
Locaţie: Milano, Italia
Vârsta: 38
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 573
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu -Mananc pentru a trai-ElisaDay

Buna Elisa...
Felicitari pentru deciza ta de a`ti schimba modul de viata...daca ai reusit odata cu siguranta o vei face si a 2 a oara ... totul depinde de tine de ambitia si vointa ta dar bineinteles ai nevoie si de sprijinul celor din jur si de o motivatie...asa cum am spus si eu in povestea mea eu am avut ca motivatie hainele in special blugii care ii adoram si nu puteam sa i imbrac avand 92 kg din pacate eu m`am infometat prima data ....au aparut si efectele negative ale acesteia cum ar fi: metabolism slabit, piele lasata, carne moale, sani lasati ,iar revenind la vechiul mod de viata au revenit si kg....acum ma lupt din nou cu aprox 10 kg deci TREBUIE SA SPUNEM NU INFOMETARII desi ne dorim sa pierdem kg cat mai repede posibil...inca odata felicitari pentru decizia luata si sper sa ne sustinem reciproc...pupicei
Bafta la slabit...
basalic gina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1941 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1424 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]