View Single Post
  #91 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 14:29:56
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480

Citat:
Anterior postat de maria2480 Vezi mesajul
Buna dimineata draga jurnal,

Aseara am cumparat steamer-ul pe care il planuisem de ceva timp si am gatit amestec de legume ( morcov, conopida si brocoli) si file de merluciu. Au iesit absolut fantastice si au un continut caloric destul de redus ( cca 150 calorii pe portie).

Greseala a fost ca am mancat destul de tarziu ( pe la 21.30) si nu mi-a fost foarte bine. Chiar si in dimineata asta ma resimt pentru ca am senzatia ca legumele m-au balonat rau. Totusi tranzit dimineata a existat asa ca stomacul s-a mai eliberat putin.

Din cauza de balonare am redus gramajul de la musli in dimineata aceasta ( 50 g) la care am adaugat cei 200 ml de lapte.

Ieri am fost uituca si nu mi-am adus aminte de gustarea de la ora 16.00. Asa ca azi mi-am cumparat mere pentru doua zile, pentru ambele gustari, ca sa nu se mai intample.

Astazi intentionez sa gatesc pui la steamer ( pentru iubitul meu pulpita, pentru mine piept) dar ii voi da doar lui sa manance si eu voi manca ziua urmatoare pentru ca seara vreau doar iaurt, ca sa imi fie mai bine la stomac si sa dispara balonarea.
Cand mai mananci tarziu incearca sa stai treaza makr 2 ore dupa masa ideal ar fi 3 asta e timpul necesar pt digestie si asa nu o sa te mai simti rau....eu din cauza serviciului muncesc pana la 22 mananc des tarziu dar respect regula celor 3 ore si nu am abut probleme
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......