View Single Post
  #93 (permalink)  
Vechi 06 mar 2010, 22:09:30
nicol's Avatar
nicol nicol este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 32
Dieta: dieta personalizata
Date: 168cm, 58kg
Mesaje: 108
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta mea-ok sau nu? help pls

Citat:
Anterior postat de Dancewithme Vezi mesajul
Buna fetelor!M-ati inspirat sa-mi schimb stilul de viata! Ma numesc Alexandra ,am 17 ani , 1.70 si 63 de kg-as vrea sa ajung pe la 53 D
De 2 saptamani tin o dieta personalizata ,cu care am slabit 3,5 kg si cu care nici nu m-am infometat As vrea reau si eu sa ma apuc de dieta disociata , mi-a recomandat-o si o prietena de-a mamei si se pare ca la ea functioneaza ; de 2 saptamani tin o dieta personalizata ,cu care am slabit 3,5 kg si cu care nici nu m-am infometat; cam asta mananc intr-o zi; mentionez ca invat dupa-masa , deci de la 1 la 7 sunt la scoala , uneori pana la 8) beau pe zi si o cana de ceai verde fara zahar , cu 2 feliute de lamaie
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:00
Lapte batut, 2% grasime, Milli, 250g - 123 calorii
Branza slaba de vaca, 15g - 15 calorii
Apa plata, 2500ml - 0 calorii
Sunca deliciu de pui fumee, Gourmet, 40g - 40 calorii
Paine feliata secara, French Toast, 10g - 27 calorii
Gustare 1, ora 11:00
Morcovi, 200g - 82 calorii
Branza slaba de vaca, 50g - 49 calorii
Prânz, ora 14:00
Paine feliata secara, French Toast, 20g - 53 calorii
Ardei gras verde, 30g - 7 calorii
Piept de pui broiler, Avicola Floreni, 200g - 296 calorii
Gustare 2, ora 17:00
Mar verde, 200g - 102 calorii
Portocale, 150g - 71 calorii
Cina, ora 19:30
Paine feliata secara, French Toast, 10g - 27 calorii
Lapte batut, 2% grasime, Milli, 250g - 123 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1015 calorii



Carnea de pui o fierb si chiar e f satioasa in unele zile mai manac peste in loc de pui , ca si legume ardei gras ,varza,morcovi ptr ca nici nu prea e sezonul rosiilor si a castravetilor si sunt si cam scumpe si nu vreau sa ii stresez pe ai mei prea rau , iar ca si fructe mere verzi in special , portocale si grapefruit.
Acum nu stiu daca sa continui dieta mea , sau sa ma apuc de cea disociata help va rog , si astept sugestii la meniul meu ce e bine si ce nu. ca si miscare-fac dansuri in weekend intens + joia la ora de sport si atat , ptr ca nu am timpMultumesc
Buna!bine ai venit:*si spor la slabit!Noi o sa te sustinem cu toate!
si eu am tot cam 63 kg si as vrea sa dobor vreo 10 ca sa ajung acolo unde imi doresc
nicol, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1574 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1057 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 541 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]