View Single Post
  #94 (permalink)  
Vechi 25 iun 2010, 11:35:38
rocrinamex's Avatar
rocrinamex rocrinamex este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Nivelles, Belgia
Vârsta: 34
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Red face Re: Vreau si eu sa slabesc. am nevoie de sustinatoare!!!

eram sigura ca asa o sa reactionati toate ..asa as fi raectionat si eu cu ceva timp in urma..oua nu pot sa manac, pt ca imi dau greata..iar de fasole si de orez..si alte chestii sunt satula din mexic, asa ca oricum luam o pauza de la ele. de aceea am scris si titlul unui documentar in postarea anterioara. este vorba de o tanara care este vegetariana asemeni mie, dar a trecut la un program de detoxifiere de o luna de zile, ca sa vada efectele pe care le are in corpul ei. este foarte interesant sa vezi ca mancand numai crud avea sa se simta asa de bine. deci raw diet implica sa manaci orice care sa nu fie procesat mai mult de 45 de grade celsius. stiu ca suna ciudat si poate credeti ca o sa dau in cine stie ce probleme, dar nu cred ca se va intampla. oricum eu o sa va scriu aici evolutia mea. . frctele, legumele si cerealele au corbohidrati, glucide, fibre asa ca de astea nu ma ingrijorez. proteina o sa iau cel mai probabil din spirulina. puteti sa googaliti si sa vedeti sa spirulina este cea mai mare sursa de proteine din lume (chiar mai mult si decat carnea)..asa ca nu ar trebui sa fie vreo problema..decat cu poftele care o sa le am, cand o sa le am.. azi m-am masurat (v-am zis ca nu m-am mai cantarit de mult) si deja am vreo 5 cm mai putin la talie . si inca ceva..nu sufar deloc, manac ce vreau eu si cat vreau, si am siguranata ca nu se pune. oricum e si pentru mine un experiment..de 30 de zile doar. daca ma convinge cine stie..

o zi buna fetele si tineti-o tot asa. eu mai tarziu o sa ies sa fac si ceva exercitii.